czwartek, 29 lipca 2010

Na wakacjach


Nie... nie byłam na safari, choć to może sugerować zdjęcie... Wakacje upłynęły mi w ogrodzie, choć zupełnie niespodziewanie spędziłam prawie trzy tygodnie poza domem, jeżdżąc w tą i z powrotem, odwiedzając góry, morze i cudowną Pragę, z której to właśnie zdjęcie pochodzi. 
Przywiozłam sporo materiału fotograficznego - nie tylko dla miłośników secesji i Alfonsa Muchy - ale również dla wszystkich, którzy interesują się ogrodnictwem, bowiem ZOO i ogród botaniczny stolicy Czech, należą do najpiękniejszych założeń jakie widziałam. 
W międzyczasie "popełniłam" kilka mebli, ale jak to u mnie pokażę je wtedy, gdy uznam za skończone. 
Drobiazgów na razie nie robię, mam ich jeszcze sporo w domu, a nowa partia wymagać będzie sporo miejsca. 
Tymczasem podjęłam pracę. Te dziesięć miesięcy w domu dobrze mi zrobiły, ale brak stałego zajęcia dla osoby, która po prostu musi coś robić, jest (co tu ukrywać) koszmarem. 
Nie wiem jak to się stało, ale znów będę zajmować dość prestiżowe stanowisko i jak to zwykle bywa - mieć jeszcze niższą pensję niż poprzednio.  Samo życie... 
Jak mówi moja mądra (acz młodziutka) sąsiadka: "Czasem trzeba mieć jakąś pracę po to, żeby po niej mieć bardzo dobrą pracę".

7 komentarzy:

 1. W pierwszej chwili rzeczywiście myślałam, że to safari;-)
  I tak pozazdrościć wakacji;-)
  Powodzenia w nowej pracy.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Najważniejszy jest chyba Twój zapał do pracy i to czy ją polubisz?Wiem, pieniądze są tez ważne ale chyba lepiej robić coś z pasją a za mniejszą kasę niż trwać w stagnacji.Pozdrawiam pourlopowo.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czasami lepiej zarobic mniej ale byc zadowolonym z atmosfery jaka panuje w pracy, a ja zycze Ci takiej, jakiej sobie Ty samam zyczysz...pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. no czyż życie nie potrafi obdarować nas szczęściem.. wystarczy tylko patrzeć sercem..powodzenia w nowej pracy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. mądra ta Twoja sąsiadka :-) powodzenia

  OdpowiedzUsuń
 6. Powodzenia na nowym stanowisku :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapraszam do zabawy "Lubię..." Cieplutko pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń